مدرسه کالک در یک نگاه

 • مقدمه

  در راستای ارتقای توانمندی های تشکیلاتی دانشجویان فعال در تشکل های انقلابی، مجموعه مدرسه کالک ذیل قرارگاه باقری از ابتدای تابستان 94 فعالیت های خود را آغاز نموده است. با توجه به این که این مجموعه، اولین مجموعه ارائه دهنده سرفصل های تشکیلاتی است از همان ابتدا با استقبال بسیار خوب تشکل های دانشجویی مواجه گردید و در مدت کم تر از سه ماه فعالیت، اساتید مدرسه در استان های خراسان، تهران، سمنان، زنجان، آذربایجان غربی، قزوین، فارس، چهارمحال و بختیاری، کرمان، قم، مازندران، بوشهر و خوزستان به ارائه مباحث خود پرداختند و با رضایت میانگین بیش از 85 درصد مواجه شدند که فراتر از انتظار ها بود.

  این مجموعه با رویکرد ارائه سرفصل های تشکیلاتی تیم بسیار قوی و کارآمدی از اساتید را ایجاد نموده است که اغلب از مسئولین سابق بسیج دانشجویی هستند. همچنین سرفصل های ارائه شده نیز اغلب سرفصل های کاملا تشکیلاتی هستند و تعداد محدودی سرفصل بصیرتی نیز ناظر به نیاز های دانشجویان ارائه گردیده است که اساتید این سرفصل ها نیز از افراد فعال دانشجویی در حوزه مدنظر هستند. نگاه تیم مدیریتی مدرسه کالک همواره بر کاربردی بودن و کارگاهی برگزار شدن مباحث بوده است و از همین روست که در هر عنوان کارگاه سعی شده است بهترین محتوا در هم اندیشی افراد صاحب نظر تهیه و توسط دانشجویان فعال و با سابقه طرح گردد تا علاوه بر انتقال مفاهیم مورد نیاز، تجربیات شخصی استاد نیز جهت ملموس تر شدن و کاربردی نمودن بحث عنوان شود. از طرفی تجربیات انباشته در مجموعه مدیریت دانش قرارگاه باقری (کالک) و مصاحبه با بسیاری از فعالین اخیر و سابق تشکل های دانشجویی منبع غنی را ایجاد نموده است که خروجی این منبع در تأمین محتوای مدرسه کالک یاری رسان ما بوده است.

  با آرزوی توفیق و تعالی تشکل های انقلابی

  تیم مدیریت مدرسه کالک

   

  عناوین و سرفصل های مدرسه کالک

  جهت آشنایی کامل دوستان با مباحثی که بناست در هر کارگاه طرح شود ذیل سرفصل های ده گانه تشکیلات، بسیج و بسیجی، سیاسی، آزاداندیشی، نقش آفرینی تخصصی، اقتصاد مقاومتی، جهان اسلام، جهادی، رسانه و نشریه و مهارتی عناوین کارگاه ها و ذیل هر عنوان، محور های کلی مباحث آن در سایت مدرسه کالک آورده شده است. ذیل هر عنوان کارگاه توضیحات مورد نیاز و امکان درخواست دوره آورده شده است.

   

  درخواست دوره

  جهت ارائه هر کدام از سرفصل ها در تمام نقاط کشور تنها نیاز است با شماره روابط عمومی مدرسه (13 13 125 0933) تماس حاصل فرمایید و یا فرم درخواست دوره را در سایت تکمیل فرمایید. مدل ایده آل برگزاری هر کدام از سرفصل ها، برگزاری دوره با تعداد کم تر از بیست و پنج نفر مخاطب در هر کلاس می باشد تا بحث قابلیت ارائه کارگاهی داشته و در رفت و برگشت سؤالات و مسائل دانشجویان طرح گردد؛ در این صورت از برآیند نظرات دانشجویان حاضر در کلاس و استاد، ان شا الله خروجی مفید استفاده دانشجویان حاصل خواهد شد.

   

  پس از دوره

  پس از دوره، صوت کارگاه ارائه شده همچنین اطلاعات دوره شما در سایت مدرسه قرار خواهد گرفت همچنین جزوات و سایر منابعی که توسط استاد کارگاه جهت تعمیق مباحث برای شرکت کنندگان در دوره پیشنهاد شده است از طریق سایت قابل دریافت خواهد بود. از دیگر امکاناتی که پس از برگزاری دوره در اختیار مدعوین قرار می گیرد امکان ارتباط آنلاین و پرسش و پاسخ با استاد است که نتایج آن در صورت تمایل پرسش کننده بر روی سایت نیز قرار می گیرد.

  پس از برگزاری هر کارگاه از مدعوین کارگاه و همچنین مسئولین برگزاری اردو نظرسنجی می شود که نتایج آن علاوه بر استفاده در تیم آموزشی مدرسه به مسئولین درخواست کننده کارگاه نیز نمایش داده خواهد شد تا در دفعات بعد شناخت دقیق تری نسبت به استاد و موضوع مطرح شده داشته باشند.

   

  ارتباط با ما

  جهت ارتباط با مدرسه کالک و درخواست دوره علاوه بر شماره روابط عمومی در سایت مدرسه قابلیت چت آنلاین با همکاران ما در تمام ساعات شبانه روز میسر است هم چنین امکان درخواست دوره در صفحه اصلی سایت مدرسه و در صفحات معرفی هر کارگاه وجود دارد.

  روابط عمومی: 13 13 125 0933

   

3 دیدگاه

پیشخوان
پسخوان
فایل صوتی دوره
طراحی توسط مجتبی قامتی