ورودی جدید، جذب

به شروع هر سال تحصیلی جدید تحصیلی که نزدیک می شویم، آهسته آهسته همه دانشگاه رنگ و بوی حضور دانشجویان سال اولی را می گیرد. تشکل های دانشجویی هم هر کدام در رقابتی تنگاتنگ به دنبال جذب آنان ورودی های جدید در تشکیلات خود هستند و برای آن برنامه ریزی می کنند.

از طرفی ورودی های جدید که تازه از فضای دانش آموزی جدا شده و با محیط دانشگاه مواجه می شوند، ذهنیتی گنگ نسبت به شرایط دانشجوئی داشته و از طرفی با شتاب بسیاری به دنبال شناختن محیط دانشگاه هستند. کنار هم قرارگرفتن این دو نکته، باعث شده تا ورودی های جدید شخصیتی اثرپذیر به خود گرفته و به دنبال مرجعی برای یافتن پاسخ سوال ها یا رفع مشکلات شان باشند. 

این شخصیت اثرپذیرِ ورودی های جدید از طرفی و نیاز تشکل های دانشجویی به تجدید نیرو از جانب دیگر باعث اهمیت این موضوع برای همه محیط های دانشجویی می شود. پر واضح است که فرایند جذب و اثرگذاری بر ورودی های جدید فرآیندی سخت و نیازمند برنامه و تلاش بسیار است.
دوره «ورودی جدید» از زیر مجموعه ی تشکیلات با محورهای ضرورت پرداختن به ورودی جدید (صحبت‌های حضرت آقا)، اصول کلی تعامل با ورودی‌های جدید، توجه به تفاوت هاي ذاتي ورودي هاي جديد با ساير دانشجويان، توجه به تنوع علايق و سلايق  ورودي ها، بايد سراغ همه ي ورودي ها رفت! همه!، اهميت رفتار و برخوردهاي معمول و روزمره، اجتناب از برخوردهاي تصنعي و غير واقعي؛ شاه کليد ارتباط موفق!، ايجاد کلوني هاي بچه مذهبي ها با استفاده از خود آنها، تبديل شدن سال بالايي هاي مذهبي دانشگاه، به عنوان مرجع ورودي ها، توجه به ورودي هاي جديد آينده دار و ويژه، نگاه يک ساله به کار براي ورودي هاي جديد، چگونگي ورود تشکيلاتي به بسيج، فعال بودن بسيج در ابتداي سال، برنامه ها، تجربه ها و راهکارهايي براي  تعامل با وروديهاي جديد، برنامه هاي عمومي، روز ثبت نام، برنامه هاي دانشکده اي، ايده هاي خوابگاهي برگزار می شود.

درخواست برگزاری کارگاه

8 دیدگاه

  • نویسنده

   سلام برادر. محتوای این عناوین در کلاس ها و دوره هایی که مدرسه کالک برگزار می شود ارائه می شوند و ان شاء الله به زودی مطالب مرتبط با آن محتواها تحت همین عناوین در اختیار کاربران قرار می گیرند.

  • نویسنده

   سلام برادر بزرگوار. ان شاء الله این فایل ها با نظر اساتید محترم در صفحه مربوطه قرار می گیرند.

  • نویسنده

   این سایت مربوط به مجموعه مدرسه کالک است. مجموعه مدرسه کالک یک از مجموعه های قرارگاه باقری است که در راستای رفع نیاز های تشکل های دانشجویی به آموزش های تشکیلاتی تأسیس گردید است. جهت راحتی دسترسی به عناوین کارگاه ها همه عناوین و سرفصل های کارگاه ها در این سایت قابل رؤیت است. که هر عنوان کارگاه که دانشجویان تمایل داشته باشند قابل ارائه در دانشگاه و یا مجموعه های فرهنگی خواهد بود. این امکان برای سراسر کشور وجود دارد که با شماره روابط عمومی مدرسه (09331251313) تماس حاصل فرمایند و عناوین کارگاه مورد نیاز همچنین زمان مد نظر خود را ذکر نمایند تا اساتید به مجموعه شان اعزام شوند. همچنین جهت استفاده دوستان صوت کارگاه ها از روی سایت قابل دانلود و استفاده است
   با آرزوی توفیق

طراحی توسط مجتبی قامتی